صندوق توسعه و فناوری های نوین

صفحه اصلی آشنایی با صندوق خدمات قوانین و مقررات فرم‌ها پیوندها ارتباط با ما
قوانین بالا دستی

ماده 100 برنام سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور:
به منظور ايجاد زمينه هاي مشاركت و سرمايه گذاري بخش غيردولتي و حمايت كمي و كيفي از فعاليت هاي پژوهشي و فن آوري، بالاخص پژوهش ها و فناوري هاي كاربردي، دولت مجاز است در تأسيس صندوق هاي غيردولتي مشاركت كند و همچنين موظف به تقويت صندوق هاي دولتي موجود مي باشد و بايد ترتيبي اتخاذ كند كه امكان استفاده از صندوق ها از يارانة سود تسهيلات مالي طي سال هاي اجراي برنامه فراهم شود.

 

اساسنامه و آئين نامه اجرايي ماده 100 قانون برنامه سوم توسعه كشور:
هیأت محترم وزیران در تاریخ 25/10/1381، اساسنامه و آیین‌نامه اجرایی ماده 100 قانون برنامه سوم توسعه کشور را تصویب نمود.

  دریافت فایل

 

ماده 45 قانون برنامه چهارم توسعه كشور اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور:
به موجب اين ماده دولت موظف است به منظور گسترش بازار محصولات دانايي محور و دانش بنيان، تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي و نوآوري و گسترش نقش بخش خصوصي و تعاوني در اين قلمرو، كمك به تاسيس و توسعه صندوق هاي غيردولتي پژوهش و فناوري را انجام دهد.

 

اساسنامه نمونه مصوب هيئت وزيران

  دریافت فایل

 

آئين نامه اجرائي بند 20 ماده واحده قانوني بودجه سال 88

به موجب نامه ابلاغيه به شماره ص/1/8612 مورخ 88/03/19 معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به كليه دستگاه هاي اجرايي، مبني بر نحوه هزينه نمودن حداقل 1% از درآمد عملياتي خود به منظور انجام امور پژوهشي، دستگاه هاي اجرايي مي توانند با صندوق هاي علم و فناوري رسمي و داراي مجوز (مانند ساير دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراكز پژوهشي دولتي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري) قرارداد منعقد نمايند.
لازم به ذكر است بر اساس بند 20 ماده واحده قانون بودجه سال 1388 كل كشور شركت هاي دولتي موضوع ماده (160) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، بانك ها و موسسات انتفاعي وابسته به دولت به هزينه نمودن حداقل يك درصد از درآمد خود به منظور انجام امور پژوهشي مكلف گرديدند.

 

قانون شرکت های دانش بنیان

  دریافت فایل 

 

بند 108 ماده واحده قانون بودجه سال 90

به استناد بند 108 ماده واحده قانون بودجه سال 90، كليه دستگاه هاي اجرايي و موسسات و شركت هاي دولتي موظفند حداقل نيم درصد تا 3 درصد از اعتبارات خود را صرف امور پژوهشي نمايند.

 

مجوز مديريت وجوه اداره شده سازمان هاي دولتي

با عنايت به ماده 6 آئين نامه اجرايي ماده (100) قانون برنامه سوم توسعه، صندوق هاي پژوهش و فناوري(مانند بانك هاي عامل) مجازند وجوه اداره شده دستگاه هاي دولتي را مديريت نمايند.

 

مجوز عامليت صندوق نوآوري و شكوفايي در قانون حمايت از شركت هاي دانش بنيان

حداقل 5% از سرمايه صندوق نوآوري و شكوفايي جهت اعطاي تسهيلات به صندوق هاي پژوهش و فناوري اختصاص مي يابد. لازم به ذكر است سرمايه اوليه اين صندوق سي هزار ميليارد ريال مي باشد.

 
پیوندهای اصلی
آشنایی با صندوق
قوانین و مقررات
تماس با ما
خدمات صندوق
صدور انواع ضمانت نامه
سرمايه‌گذاري خطرپذير (جسورانه)
وام قرض الحسنه و تسهیلات
لیزینگ محصولات فناورانه
توانمندسازی شرکت‌های فناور
كارگزار مالي دستگاه‌های اجرایی
آدرس

تهران، کیلومتر۲۰ جاده دماوند ، پارک فناوری پردیس ، نبش نوآوری هشتم ، پلاک ۸۲

تلفن: ۲۱٧۶۲۵۱۱۲۵

info@hitechfund.ir