صندوق توسعه و فناوری های نوین

صفحه اصلی آشنایی با صندوق خدمات قوانین و مقررات فرم‌ها پیوندها ارتباط با ما
لیزینگ محصولات فناورانه

 

ليزينگ  (Leasing) نوع خاصي از عمليات مالي است و يك رشته فعاليت اعتباري كاملاً تخصصي مبتني بر روش اجاره است كه در آن نوعي قرارداد با توافق ميان دو نفر يا بيشتر، اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي، به منظور بهره برداري از عين يا منفعت كالاي سرمايه‌اي يا مصرفي با دوام كه از قابليت اجاره برخوردار باشد، منعقد مي‌گردد.

 

به دلیل ضعف سیستم بانکی در استفاده بهینه از این موارد، بانک‌ها تنها در مواردی وارد لیزینگ می‌شوند که محصول دارای سند رسمی بوده و اسقاط آن در پایان مدت اجاره، دارای ارزش بالایی است (همچون انواع خودرو). لذا انتظار نمی‌رود که بانک‌ها از محصولاتی که از یک طرف به دلیل سرعت رشد و تغییر فناوری، طول عمر نسبتاً کوتاهی دارند (مانند تجهیزات پزشکی، نرم‌افزار و ...) و از طرفی سند رسمی قابل ترهین نیز ندارند، سرمایه‌گذاری کنند.

 

بنابراین بانک به دلیل گریز از ریسک معمول این طرح‌ها، نمی‌تواند از این ابزار به نحو مطلوب در جهت کمک به تولید و اشتغال مولد در صنایع دانش بنیان استفاده نماید. از طرف دیگر، شاهد هستیم که کارآفرینان و نوآوران ضمن تحمل مشکلات و سختی‌های فرآیند تولید و رساندن مشخصات محصول به شرایط دلخواه بازار، محصول جدیدی را به بازار عرضه می‌نمایند، ولی به دلیل نبود نقدینگی لازم در نزد مشتری، در تصاحب سهم مناسب از بازار با مشکل مواجه می‌باشند.

 

در مدلی که صندوق ارائه نموده است، شرکت‌های فناور می‌توانند از طریق عقد اجاره به شرط تملیک، محصول خود را از طریق ایجاد این مزیت رقابتی به بازار ارائه نمایند. بدیهی است که با فروش محصولات با این روش، شرکت‌ها می‌توانند سرمایه در گردش لازم برای گسترش تولیدات خود را فراهم آورند. همچنین مشتری نهایی محصول می‌تواند با سهم آورده حداقل 30% (از قیمت محصول)، به راحتی از این محصول نوآورانه استفاده نموده و پس از پرداخت اقساط، محصول را به تملک خود درآورد.

 

  كاربرگ اطلاعات تكميلي خريدار 

 

  كاربرگ اطلاعات تكميلي فروشنده

 

  مدارك و مستندات مورد نياز خريدار

 

  مدارك و مستندات مورد نياز فروشنده

 

 

جهت استفاده از خدمات صندوق در صورتی که تا کنون عضو نشده‌اید گزینه عضویت در سایت و در غیر اینصورت  گزینه ورود به سیستم را انتخاب نمایید.

 

   

 

پیوندهای اصلی
آشنایی با صندوق
قوانین و مقررات
تماس با ما
خدمات صندوق
صدور انواع ضمانت نامه
سرمايه‌گذاري خطرپذير (جسورانه)
وام قرض الحسنه و تسهیلات
لیزینگ محصولات فناورانه
توانمندسازی شرکت‌های فناور
كارگزار مالي دستگاه‌های اجرایی
آدرس

تهران، کیلومتر20 جاده دماوند ، پارک فناوری پردیس ، نبش نوآوری هشتم ، پلاک 82

2176251125

info@hitechfund.ir